Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните на главниот град дека поради најавено одржување на протест, утре со почеток во 07 часот, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот на бул.„Гоце Делчев“ и бул.„Крсте Петков Мисирков“ и околните улици.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Денеска студено со повремени врнежи од дожд, на планините снег
Следната статијаВо Европа дилема дали да се осветлат градовите за време на Божиќ