Околу пладне и попладне особено во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град.

Управата за хидрометеоролошки работи најавува дека минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 14, а максималната ќе достигне од 23 до 32 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 27 степени.

Во следните денови ќе се задржи многу топло време со максимални температури над просекот за овој период од годината, а во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Се укинува роамингот помеѓу Србија и Грција
Следната статијаОд каде потекнува идејата злите луѓе да се нарекуваат „леви луѓе“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде