Редовниот состанок се оддржува секој понеделник, а податоците за новите цени се објавуваат напладне.

На светските берзи, цената на нафтата е значително намалена во однос на минатиот период и суровата нафта од типот брент изнесува 102.8 долари за барел, додека трае подготовката на текстов. Цената на вти круд е 98 американски долари.

Во моментот горивата се точат по следните цени:

  • Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 81,00 (денари/литар);
  • Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 83,00 (денари/литар);
  • Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 82,00 (денари/литар);
  • Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 78,50 (денари/литар);
  • Мазут М-1 НС – 52,662 (денари/килограм);
ИЗВОРВработување
претходниот член,Наместо вечна потрага по љубов, градете семејство
Следната статијаРусија стана држава со најголем број на санкции

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде