Сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по одделни котлини.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималната дневна температура ќе изнесува 6 степни, а максималната дневна 20 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде