Променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава на град.

У индексот ќе изнесува 7 мерни едници.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 19, а максималната ќе достигне 33 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Новите законски измени за недела како слободен ден останаа „мртва буква на хартија“ како и повеќето закони во Македонија
Следната статијаНад 91% од домаќинствата во Македонија пијат вода од чешма

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде