Наутро ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд претежно во северните делови.

Попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој вдолж Повардарието краткотрајно ќе засилува.

Минимална дневна температура во Скопје ќе изнесува 8 степени, а максимална 21 степен.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Нов тип на коронавирус регистриран во Тексас, отпорен на антитела!
Следната статијаЕве што се случува со гените на децата од родители кои ја преживеале катастрофата во Чернобил

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде