Променливо облачно со локални и слаби врнежи од дожд, а на планините на север од снег.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 11 степени.

Во Скопје минималната дневна температура ќе изнесува 2 степени, а максималната 6 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде