Во текот на денот најпрвин во западните, а попладне и во текот на ноќта и во останатите подрачја ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат обилни (10 до 20 л/м2).

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со силни електрични празнења, интензивен пороен дожд (над 35 л/м2), град и силен ветер (над 60 км/час).

УВ индексот изнесува 6 мерни едници.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 18, а максималната ќе достигне 29 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Османи повика на прекинување на протестите, ВМРО-ДПМНЕ го послуша
Следната статијаЗошто турското кафе понекогаш ви има специфично горчлив вкус?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде