Бугарија го прогласи 24 ноември за Ден на национална жалост.

Ова го соопшти вицепремиерот Галаб Донев, а причина за таа одлука се двете трагедии што ги погодија Бугарија и Македонија– пожарот во домот за стари лица во село Ројак и тешката автобуска несреќа на автопатот Струма.

Најмалку 45 лица загинаа во автобуската несреќа, а девет лица го загубија својот живот во пожарот во домот за стари лица.

ИЗВОРТрибуна
претходниот член,Четвртина од населението на Европа ќе мора да избира што да плати оваа зима: Струја или храна
Следната статијаЗбогатете го дневниот простор со собно цвеќе, еве зошто е тоа препорачливо:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде