DC Comics објави дека новиот Супермен, Џон Кент, е бисексуалец.

Во следниот број на стрипот во ноември, ќе биде прикажана врската на Џон со неговиот пријател Џеј Накамура.

Ова издание е дел од серијата „Супермен: Синот на Кал-Ел“ во која Џон ја презема наметката на суперхерој од неговиот татко, Кларк Кент.

Издавачката куќа ја објави оваа вест на Националниот ден на автомобилот, што го одбележуваат ЛГБТ луѓето низ Америка.

 

ИЗВОРBBC.COM/sr
претходниот член,Неверојатно: Си го сместила животот во 8 квадратен стан (ВИДЕО)
Следната статијаПостои ли правилна и неправилна аргументација? Урнебесен одговор на Клајн

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде