дома животен стил ДАЛИ ТРЕНИРАТЕ НАВЕЧЕР? ЕВЕ ЗОШТО ТРЕБА ДА ГО СТОРИТЕ ТОА ВО СЕКОЈ...

ДАЛИ ТРЕНИРАТЕ НАВЕЧЕР? ЕВЕ ЗОШТО ТРЕБА ДА ГО СТОРИТЕ ТОА ВО СЕКОЈ СЛУЧАЈ – НАУТРО!

Тренерите се согласуваат дека сите треба да го слушаме будилникот и да вежбаме наутро

118
0

… Кога го правите тренингот наутро, ги елиминирате изговорите што ви доаѓаат на ум во текот на денот, така што сте слободни за остатокот од денот. Тие истакнуваат дека доследноста во тренингот е најважната работа што ви треба за да ги постигнете поставените цели.

Тренингот наутро ви гарантира дека нема да пропуштите тренинг поради нешто што ќе ве оддалечи од чекор во текот на денот. Покрај тоа, утринското вежбање го зајакнува фокусот на вашиот мозок и го зголемува нивото на енергија. Луѓето имаат повеќе енергија веднаш по будењето, а по утринскиот тренинг вашето ниво на енергија ќе биде покачено и во текот на денот. И бонус е што по вежбање телото продолжува да согорува калории на повисоко ниво на работа.

Дури и подобро од ова е вежбање на отворено рано наутро: изведување на вежби во светло на изгрејсонцето исто така го стимулира метаболизмот и лачењето на хормони кои го регулираат апетитот, крвниот притисок и температурата на телото.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде