Вечната дилема на секое семејство е – дали да го исклучувате или да го оставите бојлерот постојано да работи, на кој начин ќе потроши помалку струја?

Иако повеќето сметаат дека подобро е бојлерот да се остава да работи постојано, бидејќи при секое вклучување троши струја за повторно загревање, одговорот е целосно поинаков.

Стручњаците препорачуваат зависно од тоа на што ја трошите топлата вода и колку често, бојлерот сепак да се гаси на скапа струја.

На пример, едно четиричлено семејство најдобро е бојлерот да го вклучува ноќе кога струјата е евтина и да го гаси наутро кога престанува тој режим.

Погрешно е уверувањето дека бојлерот треба да биде постојано вклучен.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Вакцината е клуч за добро „ментално здравје“ бидејќи ви ја купува слободата!
Следната статијаСЗО: Науката не гледа потреба за трета доза на вакцинација против ковид19

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде