Сепак, се поставува прашањето, дали е правилно да се перат патики во машина?

Експерт и сопственик на компанија за чистење, Вил Ланкстон, откри зошто ова можеби не е најпаметната идеја.

Ве советувам да не ги перете така патиките, а особено да не ги ставате во машина за сушење. Топлината може да ги стутка патиките и да го уништи лепакот што ги држи – рекол тој. Машината за сушење може да ги намали и патиките во зависност од материјалот од кој се направени.

Најдобар начин да го исчистите е лесно да го избришете со влажна крпа или да го носите за хемиско чистење.

ИЗВОРАло
претходниот член,Психолошки методи преку кои лесно ќе откриете дали некој ве лаже
Следната статијаДали е колективен неуспех што скоро 800 студенти од Македонија студираат во Словенија?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде