Фенг шуи смета дека влезната врата од вашиот дом е важна област.

Класичните училишта од оваа кинеска дисциплина не препорачуваат огледало свртено кон влезната врата, бидејќи за нив одразот на огледалото ја одразува вратената енергија.

Огледалата се користат и за проширување на просторот. Огледало може да прошири мал тесен влез и да направи да изгледа поголемо.

Дали огледалото свртено кон влезната врата е лош фенг шуи?

Навалете го огледалото

Наједноставното решение е да го поместите огледалото така што повеќе да не гледа кон влезната врата.

Постојат безброј начини да се користат огледала за да се создаде добар фенг шуи, пишува The Spruce.

Прилагодете го огледалото

Ова е исто така лесно решение. Ако можете, мало прилагодување може да го смени аголот, така што огледалото повеќе не е во согласност со вратата.

Во ред е да имате огледало во близина или на влезот.

Блокирајте ја рефлексијата

Можете да го замаглите одразот со ставање предмети пред огледала.

Повторно, постојат многу опции за ова, како што е поставување фабрика, парче мебел или друг предмет пред огледало.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Тиквички за ручек? Одлична идеја, тиквичката е многу здрав зеленчук!
Следната статијаВременска прогноза за денеска: Сончево и ветровито време

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде