Повеќето мажи никогаш нема да ги пребродат овие 4 работи, без разлика колку ве сакаат:

1. ПРЕДАВСТВО – Има работи што мажот не ги простува, а според анкетите тоа е предавство.

Во овој концепт може да се сместат неколку видови на предавство: секс или духовно предавство. Во моментот кога жената го изневерува својот сопруг, таа му дава сигнал дека е рамнодушна кон него и дека сите заеднички врски се само илузија.

2. ЖЕНСКА ГЛУПОСТ – мажите едноставно не можат да ја поднесат женската глупост.

Митот е дека момците сакаат „глупи“. Ако еден дечко има убава и образована млада жена покрај себе, тоа само може да го импресионира.

3. ГЛУМЕЊЕ – како „глава ме боли“, „уморна сум“, „тоа не можам, жена сум“. Мажите не можат да поднесат претерување.

4. СПОРЕДУВАЊЕ – ако споредите маж со друг, тој никогаш нема да ви прости.

Тој сака да биде единствениот за вас, и никогаш да не се ослободи од тие илузии. Не го убедувај во спротивното.

Едноставна вистина: Однесувајте се кон вашиот маж онака како што сакате тој да се однесува кон вас и нема да има грешки.

ИЗВОРСтил - Курир
претходниот член,Наутро свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност
Следната статијаСтатистика за Македонија: Намален наталитет, зголемен морталитет и број на склучени бракови!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде