4.8 C
Skopje
Friday, December 2, 2022

Црногорските власти го рушат конакот на манастирот св. Василије во Црна Гора

Конак во рамките на новиот манастир Свети Василиј во околината на Улцињ, во селото Зогање на Бриска Гора, беше срушена во средата претпладне, со...

Забрана за влез во Германија на граѓани од земји кои не се членки на...

Германија планира да ја продолжи забраната за пристигнување на граѓани на земји кои не се членки на Европската унија до 31 август. Според информациите до...

СЗО се корегира : Лицата без симптоми сепак го шират новиот корона вирус

Епидемиологог на светската здравствена организација Марија Ван Керх која изјави дека луѓето кои немаат симптоми на новиот корона вирус ретко ја шират инфекцијата, се...

Белград под вода, поплавени подземни премини, улици, пливаа автомобили, контејнери (видео)

Големо невреме вчеравечер го погоди Белград предизвикувајќи поплави во некои делови од градот. За само три часа од 17 до 20 часот паднаа повеќе од...

Масовно умирање од алкохол на база на метанол

Уште десет лица во Мексико починаа како резултат на труење откако конзумирале фалсификувани пијалоци направени на база на метанол, со што бројот на смртни...

Убил само за да не остане ускратен од искуството како е да убиеш

Милош Милеушник (24), студент од Чачак, бил убиен на 27.01.2019 утрото во белградската населба Звездара, кога се враќал од домот на неговата девојка дома....

Љубов и достоинство внатре специјалните училишта во Велика Британија

Како училиштата ги поддржуваат најранливите семејства - образовно, финансиски и емоционално? Лондон, Велика Британија - Дваесет и деветгодишната Ангела не спиеше повеќе од еден час...

Трамп ги отвора границите кон Атланскиот океан за комерцијален улов на риба и морски...

Од Трамп беше побарано во петок да го отвори единствениот национален споменик на комерцијален риболов во Атлантскиот Океан, бидејќи тој враќа дел од американската...

Движењето „Black Life Matter“: Не ни треба полиција, парите за нивните плати да се...

Афроамериканецот Опал Томити (36) е роден во САД како дете на нигериските имигранти и стана познат низ цела Америка кога, во 2013 година, заедно...

СЗО: Лицата без симтоми ретко го шират новиот корана вирус

Епидемиологог на светската здравствена организација Марија Ван Керх изјави дека луѓето кои немаат симптоми на новиот корона вирус ретко ја шират инфекцијата. -Врз основа на...
7,777FansLike
189SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!