11.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Со испитување на 300 лилјаци ќе се утврдува дали постојат нови ризици за пренос...

Истражувачите во Тајланд започнале да собираат примероци од лилјаци за да ги тестираат за корона вирус, во услови на загриженост дека тие можат да...

ДУИ поставува услов премиерот на Македонија да е Албанец за да бидат дел од...

ДУИ бараат и ќе бараат по изборите Албанец за премиер, ова го изјави Арбр Адеми од ДУИ. Како основачи на консензуалноста во Македонија, рече...

Црква во која никој не се венчава и крсти, причината е ужасна

Црквата каде никој не стапува во брак, не се крсти и ретко оди се на литургија, се наоѓа на само два километра од Трговиште,...

Предизборно видео на Александар Вучиќ, хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Во Србија е започната предизборна кампања, партијата на Александар Вучиќ, "Српска напредна странка" објави видео кој бргу се прошири на социјалните мрежи и стана...

Излез од политичка криза е поважен од излез од здравствена криза?

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски по завршување на седницата на Советот за безбедност најави дека нема да прогласи ново продолжување на вонредната состојба. Укинувањето...

Брод со мигранти од Тунис потонал на пат кон Италија

Бројот на загинати од тонење на брод што превезувал мигранти крај тунискиот брег се искачи на 54, додека повеќе тела биле најдени за време...

Турскиот шеф на дипломатија: Статусот на Аја Софија е прашање на националниот суверенитет

Турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу одговарајќи на прашање, за НТВ, за тоа дали ќе биде отворена Аја Софија за муслимански молитви изјави:...

Полициската бруталност е непосредна реалност и во Кенија (ВИДЕО)

Тројца кениски полицајци се уапсени откако беше објавено видео на социјалните мрежи во кое еден од нив влечеше 21-годишно девојче, врзано за мотор. Тројца кениски...

Нема барање од владата за продолжување на вонредната состојба

На 14ти Јуни завршува вонредната состојба во Македонија која претседателот - Стево Пендаровски ја прогласи на 30ти Мај. Денешното обраќање на претседателот Стево Пендаровски...

Плажите во Црна Гора празни, наместо да доаѓаат гости пристигниваат откажани резервации

Црногорскиот туризам е пред тешки искушенија, сеуште нема ни на повидок дека престојнава летна сезона ќе има гости и порано имаше откажување на резервации,...
7,777FansLike
189SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!