5.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Убил само за да не остане ускратен од искуството како е да убиеш

Милош Милеушник (24), студент од Чачак, бил убиен на 27.01.2019 утрото во белградската населба Звездара, кога се враќал од домот на неговата девојка дома....

Трамп ги отвора границите кон Атланскиот океан за комерцијален улов на риба и морски...

Од Трамп беше побарано во петок да го отвори единствениот национален споменик на комерцијален риболов во Атлантскиот Океан, бидејќи тој враќа дел од американската...

Движењето „Black Life Matter“: Не ни треба полиција, парите за нивните плати да се...

Афроамериканецот Опал Томити (36) е роден во САД како дете на нигериските имигранти и стана познат низ цела Америка кога, во 2013 година, заедно...

Во Србија презентирани македонските национални танци и ора

Здружение на граѓани за унапредување на националната култура „ДИВЕРЗИУМ“ го реализираше проектот од областа на културата, во соседна Република Србија на 25 Декември 2019...
7,849FansLike
262SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!