14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Многу е важно да носите собни папучи по дома цело време, еве зошто:

Дали некогаш сте се запрашале зошто (не) носите влечки во станот? Да се ​​биде бос дома не е многу пожелно, тврдат медицинските експерти и...

Еве кој е следен неработен ден и продолжен викенд за сите граѓани

Следниот неработен ден за сите граѓани на РМ 11 октомври (понеделник), Ден на народното востание, што всушност е и продолжен викенд. Празникот 23 октомври ,...

Италија воведува ковид сертификати за вработени во јавен и приватен сектор

Сите работници во Италија во јавниот и приватниот сектор ќе мора да имаат потврда дека се вакцинирани со барем една доза вакцина, дека неодамна...

Надоместоци кои газдите треба да ви ги овозможат според Закон

Законски надоместоци: -Доколку се селите за потребите на работата, трошоците ги покрива работодавачот -Регрес за годишен одмор или к-15 во висина од најмалку 40% од основицата Покрај...

Од што Германците најмногу се плашат по заминувањето на Меркел?

Германците не се плашат од короната. Здравствените проблеми денес не се на врвот на листата на германски проблеми, пишува ДВ. Германците се најзагрижени за растот...

Меркел: Имам доверба во Вучиќ, тој не дава лажни ветувања

Коментирајќи за иднината на Берлинскиот процес, кој таа го иницираше за приближување на Западен Балкан до ЕУ, Меркел рече дека е оптимист дека нејзиниот...

Матрицата Ајзенхауер за подобро организирање на бизнис времето

Ако се борите да ја превртите листата на задачи, еве неколку стручни совети како да ја зголемите продуктивноста на работа и да го вратите...

Годинава покачен број на туристи и ноќевања во хотели во Македонија

Бројот на туристите во периодот јануари – јули 2021 година во однос на истиот период лани е зголемен за 56,6 отсто, кај домашните за...

Учениците од Тетово и Гостивар продолжуваат со онлајн настава

Владата донесе одлука наставата во средните училишта во Тетово и Гостивар да продолжи да се изведува онлајн до 20 септември наместо до 14 како...

Поради мерките се повеќе граѓани се одлучуваат на вакцинација

На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно со вчера, вакцинирани се вкупно 761.579 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 2.728 граѓани, а...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!