-6 C
Skopje
Thursday, January 21, 2021

Рекорден број на патници на ГП Табановце

Во изминатите 24 часа на Граничниот премин Табановце имало вкупно 2.444 патници, од кои 1.192 домашни и 1.252 странски државјани, информираа денеска...

Путин е заштитен од корона со тунел за дезинфекција (Видео)

Рускиот претседател Владимир Путин е заштитен од новиот коронавирус со посебен тунел за дезинфекција преку кој мора да помине секој што доаѓа...

Корона вирусот донесе и нешто добро – се забранува марихуана на туристи во Амстердам

Поради пандемијата на коронавирусот, половина милениум стариот градски центар на Амстердам стана град на духови. Кафулињата и борделите се затворени поради опасност...

Деценискиот спорт помеѓу Србија и Косово пред затворање

Претседателите на двете земји, Тачи и Вучиќ за две недели во резиденцијата на Трамп, под посредништво на специјалниот претставник Гренел ќе се...

Новиот реис на ИВЗ вети поголема транспарентност и отчетност кон јавноста

Новоизбраниот реис на ИВЗ, Фетах Шаќири изјави дека ќе се залага за поголема транспарентност во работата на ИВЗ.

Испливале докази дека член на претседателство на БиХ издавал државјанство на мигранти – џихадисти

Поранешниот министер за безбедност Фахрудин Радоновиќ изјави дека има огромни политички разлики меѓу него и членот на претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ,...

Австралија со сомнежи кон работата на СЗО во пресрет на пандемијата од КОВИД19

Австралија ќе преземе поактивна улога во преобликувањето на глобалните пристапи и организации, како што е Светската здравствена организација, откако пандемијата на коронавирус...

Прогласена нова вонредна состојба овој пат за експресно подготвување на изборите

Претседателот Стево Пендаровски вечерва донесе нова одлука за вонредна состојба на територијата на целата држава во времетраење од осум дена, почнувајќи од...

ГП „Богородица“ официјално отворен од денеска

Граничниот премин „Богородица“ кај Гевгелија од денеска е официјално отворен за транзит на странци, но тие не може да поминат поради блокадата...

Револтот на демонстрантите во Атланта кулминира, нови судири на повидок (ВИДЕО)

Оправданоста на протестите под мотото црните животи се важни, доби нова верификација по уште едно полициско убиство на афроамериканец, кое само допонително...
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now