13 C
Skopje
Tuesday, April 20, 2021

Празнување на Интернационален ден на пивото

Секој прв петок од месец август се прославува како Интернационален ден на пивото. Од 2007 до 2012 како Интернационален ден на пивото се славел...

Ме сака, не ме сака… Како да препознаете дали некој е „заљубен“ во вас

Љубовта е една од најсилните емоции на која се фундира партнерскиот однос, за жал таа не е секогаш присутна во партнерствата и не е...

На денешен ден бидете особено внимателни во сообраќај, еве зошто:

На 2ри Август, градските средини се испразнети, сите се заминати во природа, фаќаат сенка или ги посетуваат знаменитостите кои проикнале во спомен на АСНОМ...

Како комуницираат „здрави“ парови?

Комуникацијата помеѓу партнерите е најинтимна форма на комуникацја и поради интензитетот, обемот и природата на комуникацијата, парнерите најдобро се познаваат еден со друг. Тие...

Прва дама на Македонија со совети за тоа какви заштитни маски треба да се...

Во текот на изминатото деноноќие (31.07/ 01.08.2020) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистриран е...

Моќна жена предизвик или опасност за мажите?

Моќните жени се препознаваат по нивниот говор, одлучност, движење, тие ги знаат сопствените, но и границите на другите, знаат кога треба да кажат „не“...

Пет квалитети на силните мажи од кои некои жени се плашат

Постојат мажи кои се прекрасни партнери, интересни луѓе, господа, разумни, авантуристи и дефинитивно имаат што да понудат, без разлика дали е за врска, работа...

Педијатри советуваат кои симптоми да ги следите како би препознале заразеност кај вашето дете...

Проф. Д-р Владислав Вукомановиќ им објасни на домашните медиуми кога родителите треба да се грижат и да го одведат детето на лекар! Во моментот, ниту...

Стоби – доживеана приказна

На само стотина километри јужно од Скопје, на устието на Црна Река во Вардар, блиску до малото место со необично име, Паликура, се наоѓа...

Култура на носење маски

Медицинските маски преку „инвазија се населија“ во скоро сите простори во кои се групираа луѓето. Освен во хирушките оддели и медицинските средини, луѓе со...
3,531FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!