Во Велика Британија, полицијата ги крши вратите и влегува во домовите на граѓаните, додека пет лица се собраа на забава во куќата.

Едно лице ќе биде осудено на 6 месеци затвор затоа што не носело маска на летот Малта-Кипар.

Велика Британија, со 50.000 нови случаи секој ден, е многу загрижена дали нивниот здравствен систем ќе преживее.

Иако тие имаат толку голем број заразени и бројот на одржани забави се зголемува, а со тоа и бројот на апликации, а казните се ригорозни за сите, без исклучок.

Германската канцеларка ги предупреди сите дека ригорозните мерки ќе траат до крајот на април, а се разгледува и усвојување на нови закони во одредени региони на Германија, така што вакцинацијата ќе биде задолжителна за здравствените работници во одредени гранки на медицината, како што е геронтологијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде