дома информација вест Благ пораст на дневните температури

Благ пораст на дневните температури

Денеска времето ќе биде претежно сончево

33
0

Денеска ќе се забележи благ пораст на дневните температури.

Времето ќе биде претежно сончево, а по одделни котлини ќе има слаба утринска магла.

Минимална дневна температура во Скопје ќе биде 2 степени, а максимална 20 степени.

Извор: УХМР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде