Победа на македонската фудбалска репрезентација во моменти кога е најпотребно за национално обединување и кураж.

Пласманот на Европско првенство е светла точка во моментите кога се соочуваме со епидемија, нова реалност, национално оспорување од Бугарија, со ново уставно име и со пораст на евроскептицизмот.

Лутината, гневот и стравот магично беа заменети со еуфорија, радост и катарза а за тоа беше потребен само еден гол, само еден Горан Пандев, само една фудбалска репрезентација.

За среќа е потребно малку, за гордост уште помалку, ако гордоста имаше лик, таа ќе изгледаше вака:

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Нема место во Македонија, од КОВИД19 ќе се лекуваме во Србија и Албанија
Следната статијаИстражување: Колку реално маските штитат од трансмисија на вируси

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде