Според министерството за внатрешни работи, станува збор за 38-годишна жена. Која веднаш по инцидентот била приведена во полициска станица.

Околу 12:00 часот пред Собрание од страна на В. Ј. било скршено предното ветробранско стакло од ПМВ пасат сопственост на Влада на Македонија. Од страна на полициски службеници лицето е приведено во Полициската станица во Центар. Се работи на расчистување на случајот, соопштија од МВР.

ИЗВОРКанал5
претходниот член,Едноставна вежба која ќе ви помогне веднаш да го исфрлите стресот
Следната статијаМоќта на зборот „извини“ и простувањето на луѓе кои ни погрешиле

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде