дома информација вест Руската вакцина против корона вирус не дава резултати: Русија достигна четврто место...

Руската вакцина против корона вирус не дава резултати: Русија достигна четврто место по број на заразени во последното деноноќје

588
0

Во последните 24 часа на 6.196 лица им е дијагностициран корона вирусот во Русија, што е најголем број случаи во еден ден од 18 јули.


Во истиот период, починале 71 лице, што го зголеми вкупниот број на смртни случаи на 19.489, пренесува Ројтерс.

Русија е на четвртото место во светот според бројот на заразени, а досега еден милион и 109.595 лица се заразени со вирусот.

претходниот член,Необјаснива хемија се случува на површината на Венера, на повидок нови астрономски појави кои ги интригираат научниците
Следната статијаУникатен начин на домување кој ја спречува „осамността“ кај Швеѓаните

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде