дома информација вест Руската вакцина против корона вирус не дава резултати: Русија достигна четврто место...

Руската вакцина против корона вирус не дава резултати: Русија достигна четврто место по број на заразени во последното деноноќје

883
0

Во последните 24 часа на 6.196 лица им е дијагностициран корона вирусот во Русија, што е најголем број случаи во еден ден од 18 јули.


Во истиот период, починале 71 лице, што го зголеми вкупниот број на смртни случаи на 19.489, пренесува Ројтерс.

Русија е на четвртото место во светот според бројот на заразени, а досега еден милион и 109.595 лица се заразени со вирусот.