дома информација вест Наутро облечете се послоевито, попладне нè очекува топло време

Наутро облечете се послоевито, попладне нè очекува топло време

935
0

Денеска ќе бидат забележани повисоки дневни температури во споредба со изминатите денови.

Сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови каде што е можна појава на краткотраен дожд.

Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој ќе биде најизразен долж Повардарието.

Во Скопје утринската и минимална температура ќе изнесува 9 степени, а максималната дневна ќе достигне до 25 степени.

Извор: УХМР