дома информација вест Временска прогноза

Временска прогноза

579
0

Променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд.

На места врнежите ќе бидат пообилни проследени со грмежи и засилен ветер, при што источниот дел на Македонија ќе биде зафатен со засилен дожд и грмотевици.

Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Најниската дневна температура во Скопје ќе изнесува 12, а максималната дневна температура во Скопје ќе достигне – 24 степени.

Извор: УХМР

претходниот член,Елизабета Втора ќе им оддаде почит на заслужните во борбата против КОВИД-19
Следната статијаЕдинствен град во Македонија кој нема активни случаи на КОВИД19

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде