Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Локално ќе има појава на нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи, во источниот и западниот дел од Македонија.

Ќе дува умерен, со повремено засилување ветер од јужен правец кон целата територија на Македонија.

Минималната дневна температура во Скопје ќе биде 11 степени, а максмалната дневна температура ќе изнесува 26 степени.

Извор: УХМР

претходниот член,Од денеска се враќаат на работа хронично болните, мајки на деца до 6 години и жени кои користеа продолжено породилно отсуство
Следната статијаКина, најголемиот светски емитер, има за цел да остане јаглерод-неутрална до 2060 година