дома информација вест Влошена состојбата на американскиот претседател Трамп, поради корона вирусот

Влошена состојбата на американскиот претседател Трамп, поради корона вирусот

339
0

Претседателот на САД на својот „Твитер“ налог во текот на вчерашниот ден објави дека тој и неговата сопруга Меланија добиле позитивен тест на корона вирус.

Неговиот персонален лекар соопшти дека состојбата на Трамп му е влошена и дека тој чувствува замор, треска и има покачена температура.

Од „Белата куќа“ Трамо со хелокоптер е пренесен во болница поради сериозноста на здравственото нарушување.

Во моментот во САД се води кампања за претстојните претседателски избори, а во меѓувреме Трамп своите претседателски надлежности не ги пренесе на заменикот – Пенс.

Извор: МИА

претходниот член,Денеска одлично време за организирање на прошетка во природа
Следната статијаДали градинките се безбедни за децата во време на епидемијата?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде