Сончево со мала локална облачност.

Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час) што ќе предизвика опаѓање на температурите.

УВ индексот ќе изнесува 7 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 11 степени, а максиманата температура ќе достигне 25 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Зошто паметните луѓе не може никогаш да се навредат?!
Следната статијаНајмногу слободни работни места во услужна дејност и продажба

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде