Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Попладне претежно во северните делови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

УВ индексот ќе изнесува 9 мерни едници.

Благ пад на температурите ќе се почувствува и во Скопје.

Минималната дневна температура ќе изнесува 22 степени, а максималната дневна ќе достигне37 степени.

Метеролозите препорачуваат денеска да не излегувате од дома без чадор поради можност за обилни врнежи од дожд и грмежи.

 

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Знаци по кои ќе препознаете дека некој ве лаже
Следната статијаАко ве мачи киселина избегнувајте ја оваа храна:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде