Сончево и топло, со умерен вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Минимална дневна температура во Скопје ќе изнесува 1 степен, а максималната ќе достигне 21 степен.

Мало заоблачување, но слични температурни вредности не очекуваат и за време на викендот.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Белешка од Алберт Ајнштајн во која дефиницира што е среќа е продадена на аукција за 1,56 милиони долари
Следната статијаКоја е цената на горивата по новото поскапување?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде