Сабота: Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. УВ индексот ќе изнесува 6 степени.

Минималната дневна температура во Скопје ќе биде 12, а максималната ќе достигне 27 степени.

Недела: Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме. УВ индексот ќе изнесува 7.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 11, а максималната ќе достигне 29 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Постхумно признание за медицинските сестри кои ја загубија битката со ковид19
Следната статијаИако жените даваат цело богатство на естетска хирургија, природната убавина секогаш победува