Сабота: Сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен, а во западните делови умерен западен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

УВ индексот ќе биде 8 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 17, а максималната ќе достигне 33 степени.

Недела: Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе изнесува 18, а максималната дневна температура во Скопје ќе достигне 34 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Зошто домот никогаш не треба да ви биде апсолутно чист?
Следната статијаСЗО предупредува: Следната година уште повеќе ќе почувствуваме криза од недостиг на храна

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде