Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните и во вечерните часови ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално ќе има појава на НЕВРЕМЕ, проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и со појава на град. Температурите денес ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 35 степени.

На локално ниво нестабилноста ќе биде како невреме. Максималната дневна температура ќе се искачи до 34 степени.

Потоа за време на викендот ќе биде особено нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на НЕВРЕМЕ, проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и со појава на град.

Прогноза за 29.05.2022

Минимална температура: 9°C до 15°C Максимална температура: 22°C до 28°C УВ=6
Прогноза за 30.05.2022

Минимална температура: 7°C до 14°C Максимална температура: 23°C до 30°C УВ=7

Прогноза за 31.05.2022

Минимална температура: 6°C до 14°C Максимална температура: 25°C до 32°C УВ=7

ИЗВОРВработување
претходниот член,Кога сме гладни ни се лачи поголемо количество на хормон на стрес
Следната статијаКривични пријави за двајца управители во ЕВН и за петмина други за продажбата на парцели во Делчево

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде