По помалку од еден ден разгледување, поротниците го прогласија Дерек Шовин виновен по сите обвиненија за смртта на Џорџ Флојд.

Поротата ги врати пресудите за виновни за убиства од втор степен, убиства од трет степен и убиство без умисла.

Поранешниот полицаец беше снимен како клечеше на Флојд повеќе од девет минути за време на апсењето во мај минатата година.

Шовин ќе остане во затвор сè додека не биде осуден.

ИЗВОРBBC
претходниот член,Кои растенија во домот ви помагаат да спречите сериозни алергиски реакции
Следната статијаГолем скандал со вакцини: Научник плаќан од Фајзер да тврди дека АстраЗенека е штетна!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде