Едно американско истражување во ноември покажа дека жените го достигнуваат својот сексуален врв на само 26 години, додека мажите го доживуваат на 32 години.

Сепак, охрабрувачки, добро познатата сексуална советничка Трејси Кокс не се согласува:

Како и повеќето работи, сексот станува подобар колку повеќе го имате и колку повеќе вежбате.

Да не заборавиме дека сексот е забавен. Забавата ни треба во секоја фаза од животот – не престанувате да сакате секс само затоа што имате 65 години, додава сексуалниот терапевт Тереза ​​Бергин од Даблин.

ИЗВОРМондо.рс
претходниот член,Доколку сакате пиво, оваа вест ќе ве израдува
Следната статијаМи доаѓа да се откажам и побегнам од се и од сите!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде