Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи во интервал од 0 до 8 степени, а дневната од 15 до 24 степени.

Во Скопје сончево време со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе биде до 5 степени, а дневната до 23 степени.

Викендов ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец.

ИЗВОРФокус
претходниот член,Лекар од Белград наместо со БСЖ вакцинирал бебиња со обичен физиолошки раствор
Следната статијаПет знаци дека сте под стрес кој телото не може да го издржи

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде