Времето наутро ќе биде студено, по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена облачност.

Минималната температура ќе биде во интервал од – 6 до 0, а максималната ќе достигне од 7 до 12 степени.

Во Скопје наутро студено, преку денот сончево и магливо со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до – 5, а максималната ќе достигне 7 степени.

Во следните денови продолжува периодот на стабилно и претежно потопло време. Дневните температури ќе бидат во благ пораст. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, па таму ќе се задржи постудено.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Божиќниот пазар во Загреб е еден од европските божиќни пазари со најдолга традиција
Следната статијаЗемји од ЕУ со највисока и најниска плата за вработените

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде