Актерката Милена Радуловиќ (26), го обвини режисерот Мирослав Мико Алексиќ дека ја силувал додека малолетничка одела во неговото училиште за глума, студирала во класата на неговата сопруга Билјана Машиќ на Факултетот за драмски уметности.

Младата актерка, по чија апликација беше уапсен славниот сценарист, дипломираше кај професорот Масиќ во 2017 година како најдобра во генерацијата, со просек од 9,46.

Таа исто така рече дека тој не бил единствената жртва на Алексиќ, но дека тој ја имал истата шема на злоупотреба и за другите девојчиња што ги предавал, а кои исто така го пријавиле во полиција.

Децата се запишуваат во ова училиште од пет или шест годишна возраст, а најдоцна на 13 години. Милена Радуловиќ стана дел од групата на 11-годишна возраст, а во групите имаше 25 до 30 учесници.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде