Дан Патрик, заменик гувернер на Тексас, кој е исто така познат ТВ-водител, понуди награда од еден милион долари за луѓето кои доставуваат докази за кражба на американските претседателски избори.

Патрик рече дека основал награден фонд за „да ги охрабри и награди луѓето да се појават и да ги поддржат напорите на Доналд Трамп да открие изборни измами“.

Секое лице кое обезбедува докази за кои некој ќе биде награден, може да смета на најмалку 25.000 долари.

ИЗВОРАло
претходниот член,Орбан ја активира војската
Следната статијаТерористички напади се почести, на мета Лондон

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде