Сончево со мала до умерена облачност, која во текот на денот ќе се зголемува.

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Најниската дневна тепература во Македонија ќе изнесува -8 и ќе биде измерена во Берово, а највисоката дневна температура ќе достигне 17 степени и ќе биде измерена во Гевгелија.

Најниската днавна температура во Скопје ќе изнесува -6 степени, а највисоката тепмература ќе биде 10 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде