Премиерот Зоран Заев денеска јавно ќе се вакцинира против ковид-19, соопшти Владата.

Тој ќе се вакцинира напладне во А1 Арената во спортскиот центар „Борис Трајковски“, по што е предвидено да даде и изјава за медиумите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде