Променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Во источните делови на места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Во западните делови ќе дува слаб до умерен западен ветер.

Минимална дневна температура во Скопје ќе изнесува 10 степени, а максимална дневна 17

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде