дома информација вест Почина Амди Бајрам

Почина Амди Бајрам

Амди Бајрам почина на скопска клиника Филип Втори поради проблеми со срцето

54
0

Од неговата партија Сојуз на Ромите од Македонија (СРМ) за Канал 5 јавуваат дека тој на 64 годишна возраст починал во клиниката Филип II поради проблеми со срцето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде