Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Поради разведрувањето утринските температури ќе бидат ниски за овој период од годината. 

УВ индексот ќе изнесува 7 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 7, а максималната ќе достигне 24 степени.

Веќе од утре се очекува значителен скок на дневните температури, па така максималната дневна температура во Скопје ќе достигне дури 32 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Мачките во германски град во „домашен притвор” поради загрозен вид на птици
Следната статијаДали некогаш сте се запрашале зошто прозорците на авионите имаат кружна форма?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде