Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста проследено со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Ќе има услови и за изолирана појава на град. Максималната температура ќе се намали за 3 до 5 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7 мерни единици.

Максималната дневна температура во главниот град ќе достигне 36 степени, додека минималната ќе остане иста како и претходно и ќе изнесува 20 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Животот ќе ви се претвори во пекол ако почнете врска со овој знак:
Следната статијаАгенција за заштита на лични податоци нема да утврдува кривична одговорност за проверка на сертификати за вакцинација

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде