Нов вид коронавирус е откриен во училиште во Баналек, Бретања, Франција, за кој експертите тврдат дека е мутација различна од сите досега познати варијанти на ковид-19 вирусот.

Новиот сој се разликува од алфа, бета, делта-сојот на коронавирусот, пренесуваат француските агенции.

Досега, според нивните извештаи, со новиот вирус се заразени 24 лица, од кои 18 се студенти, а вирусот првпат се појавил пред еден месец.

Како што се наведува, седум од 12-те паралелки биле затворени поради појавата на вирусот.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Цикорија во прав наместо кафе за побрзо намалување на килограмите!
Следната статијаЕве што се случува со вашето тело ако во тек на денот испиете само една чаша со вода

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде