Министерот за здравство на Србија – Златибор Лончар изјави дека момче и девојче нападнале лекар од Клиниката за инфективни болести во Белград, а по тој повод ја искршиле и вратата на институцијата.

Не можеа да чекаат, тоа беше причината. И тие можат да чекаат во чекалните, како и другите пациенти. Она што тие го сторија е неприфатливо. Лекарите деноноќно се борат за животот на луѓето – рече Лончар. Како што вели, тие по тој повод ја скршиле вратата.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Косово воведе полициски час
Следната статијаИлон Маск откри лага во тестовите за корона вирус

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде